Pracovní obuv

Hledáte zdravotní pracovní obuv s elegantním designem, vhodné pracovní boty s ocelovou špičkou nebo pohodlné boty do vašeho zaměstnání? Přejete si strávit zimu v kvalitní zimní pracovní obuvi, užít si maximální pohodlí s pracovní obuví Gore-Tex nebo chodit na výlety ve špičkové trekové obuvi? Pak jste to právě Vy, komu je určena naše široká nabídka kvalitní pracovní obuvi od předních světových výrobců! V nabídce našeho internetového obchodu najdete pracovní obuv všech bezpečnostních kategorií – od běžné pracovní obuvi, ochranné obuvi až po bezpečnostní obuv, která vyhovuje nejpřísnějším standardům. Pokud si nejste jisti s výběrem vhodných pracovních bot, neváhejte nás kontaktovat – rádi vám poradíme! Dopřejte svým nohám maximální komfort a zaručeně se vám odvděčí lepším výkonem!

Zimní pracovní obuv
Zimní pracovní obuv
Nízká pracovní obuv
Nízká pracovní obuv
Vysoká pracovní obuv
Vysoká pracovní obuv
Pracovní holínky
Pracovní holínky
Pracovní sandále
Pracovní sandále
Sportovní obuv
Sportovní obuv
Gore-Tex
Gore-Tex
Vložky do bot a tkaničky
Vložky do bot a tkaničky
Pracovní obuv bez vyztužené špice řada EN ISO 20347:2007
Pracovní obuv bez vyztužené špice řada EN ISO 20347:2007
Krém k ošetření obuvi
Krém k ošetření obuvi
Trekingová obuv | SAFEWORK
Trekingová obuv | SAFEWORK
Outdoorová obuv COFRA | SAFEWORK
Outdoorová obuv COFRA | SAFEWORK
Dámská pracovní obuv
Dámská pracovní obuv
Bílá pracovní obuv
Bílá pracovní obuv
Pro svářeče
Pro svářeče

Pracovní obuv a boty na internetovém obchodě SAFEWORK.CZ.

Hledáte bezpečnostní a zároveň pohodlnou pracovní obuv? Kvalitní, pohodlná a bezpečná pracovní obuv není nejlevnější ani levná, ale ani nemusí přijít na vysoké náklady. Dodáváme širokou škálu bezpečnostní pracovní obuvi a pracovních bot. Pracovní boty jsou v různých stylech a velikostech zahrnující nejnovější vzory a bezpečnostní prvky, které zajistí, že se při práci budete cítit dobře, pohodlně a bezpečně. Ať pracujete v jakémkoliv počasí, je důležité, aby Vám pracovní obuv udržela nohy v teple, svěží a pomohla Vám tak splnit Vaše úkoly. Většina pracovní obuvi kterou dodáváme je buď vybavena ocelovou nebo jinak tvrzenou špicí, která je určena k ochraně prstů před nárazy. Pracovní obuv na WWW.SAFEWORK.CZ je vyráběna s konkrétními bezpečnostními prvky jako je antistatická obuv, obuv s absorbcí energie v oblasti paty, obuv odolná proti průrazu nebo průřezu, izolace celé podešve proti chladu nebo vysokým teplotám, protiskluzová pracovní obuv, obuv s metatarzální podporou nebo nepromokavá pracovní obuv z materiálu GORE-TEX.

Bez ohledu na to, zda potřebujete bezpečnostní pracovní obuv do extrémních podmínek nebo jen pracovní boty pro práci na zahradě, na WWW.SAFEWORK.CZ si vždy vyberete.V našem specializovaném internetovém obchodě najdete pouze kvalitní pracovní obuv značek LOTTO, COFRA, Diadora, EDIS, Jallatte DeWALT a SUPERRGA. Pracovní obuv těchto výrobců splňuje i ty nejnáročnější bezpečnostní nároky a normy.

Pracovní obuv vždy volíme tak, aby nám dobře padla a splňovala bezpečnostní normy pro dané prostředí ve kterém se budete pohybovat. Tímto předejdeme ohrožení bezpečnosti a zdraví Vás nebo Vašich pracovníků.

Informace

cofra-born-to-work-banner.jpg

Nohy – častý terč poranění, jsou zahrnuté do 20 % nehod v průmyslových provozech. Toto číslo lze snadno objasnit – vzhledem k tomu, že pozornost pracovníka je spíše soustřeďována na ruce, a nohy slouží pouze k téměř automatickému přecházení.

Rizika úrazů, týkající se nohou, lze rozdělit do sedmi různých kategorií:

  1. pád materiálu (nástrojů, předmětů apod.) nebo osob
  2. zachycení pohyblivými strojními orgány
  3. tržná nebo řezná rána způsobená hřebíky nebo kovovými předměty
  4. popáleniny způsobené výstřikem nebo přímým stykem s nebezpečnými látkami
  5. uklouznutí – synonymum pro vymknutí, zlomeniny nebo naražení
  6. úrazy elektrickým proudem způsobené kontaktem s vodiči
  7. rizika související s vlhkostí (mykózy), s teplem (spáleniny) a s chladem (omrzliny).

Je tedy třeba provést pečlivou analýzu a hodnocení těchto rizik, aby bylo možné jednoznačně stanovit charakteristiky, které má bezpečnostní obuv vykazovat, a to rovněž v závislosti na předpokládaných podmínkách použití.

Poté, co byla volba provedena, postupně v čase ověřit chování zvoleného prostředku. V případě, kdy bude zjištěna nevhodnost prostředku, přistoupit k dalšímu výběru.

 

KLASIFIKACE PODLE

URČENÍ  I

KALSIFIKACE  Pracovní obuv z kůže nebo jiných materiálů, vyjma pracovní obuvi kompletně provedené z gumy nebo polymerového materiálu

URČENÍ  II

KLASIFIKACE Pracovní obuv kompletně provedená z gumy nebo kompletně provedená z polymerů (holínky)

 

EN20345:2004 CHARAKTERISTIKY BEZPEČNOSTNÍ OBUVI

 Oblast použití   Kategorie bezpečnosti a požadavky 
Jakékoliv suché prostředí bez zvláštních rizik. SB: Minimální základní požadavky, špička z oceli, absorbce 200 J, podešev z libovolného materiálu.

Suché prostředí s vysokým rizikem elektrostatických výbojů (sklady, dílny, distribuce paliv, průmyslové provozy).

Základní požadyvky doplněné o antistatičnost a podpatek antishock

Jako S1 a prostředí s výskytem čepelí, ostrých předmětů a úlomků (staveniště, sklárny, loděnice, doly).

S1P: Základní požadyvky doplněné o antistatičnost, podpatek antishock, planžeta odolná proděravění nebo prořezání.

 

Prostředí s vysokým stupněm vlhkosti nebo zvýšeným výskytem uhlovodíků (rafinérie, chemický průmysl, cementárny, zpracování dřeva, plasty, přeprava).

 

S2: Základní požadavky doplněné o antistatičnost, podpatek antishock a voděodpudivost.

 

Jako S2 a prostředí s výskytem čepelí, ostrých úlomků a předmětů (staveniště, strojírny, ocelárny, loděníce, slévárny)

 

S3: Základní požadavky doplněné o antistatičnost, podpatek antoshock, voděodpudivost, planžeta odolná proti proděravění a prořezání

 

Místa s vysokým výskytem kapalin, uhlovodíků, kyselin, zásad, hnojiv, organických kapalin (jatka, nemocnice, čistící služby, potravinářství, zemědělství).

 

S4: (určení II - holínky), špička z oceli absorpce 200J, antistatičnost, podpatek antishock

 

Místa jako S4 a místa s výskytem úlomků, hřebů a nebezpečím pořezání (zemědělství, doly, naftařské plošiny, staveniště).

 

S5: (určení II - holínky), špička z oceli absorbce 200J, antistatičnost, podpatek antishock, planžeta odolná proti proděravění a prořezání

 

 

 

 

 

 

 

Pracovní oděvy pro každého