Suchý led - co to vlastně je

Suchý led je produkt, který může zjednodušit váš život v mnoha směrech. Ať už plánujete dovolenou u moře nebo výzkum v oblasti zdravotnictví. Jak je možné, že poslouží jednotlivci v každodenním životě a zároveň se na něj spoléhají odborníci a průmyslová výroba? Protože suchý led je ve svém využití skutečně univerzální. Pokud mluvíme o suchém ledu, hovoříme o pevném skupenství oxidu uhličitého. Ten se vyskytuje volně v přírodě. Avšak jeho zvýšenou koncentrací a následným zpracováním vznikne dokonalý ochlazovač. A proč ten název suchý led? Pokud jím cokoli chladíte, máte jistotu, že to zůstane v suchu. A to doslova. Na rozdíl od klasického ledu, ten suchý sublimuje. Znamená to, že přechází z pevného skupenství přímo do plynného. Suchý led jednoduše netaje.

Výroba suchého ledu

Samotná výroba suchého ledu funguje na principu změny tlaku, kdy plyn CO2 přechází do kapalného skupenství. Následně prudkým snížením teploty až na -79 ° C do skupenství pevného. Nakonec produkt získává svou konečnou podobu a vznikají různé druhy suchého ledu - pelety (granule) nebo bloky. Ve formě granulí si ho můžete pořídit v libovolném množství - už od 1 kilogramu. Přeprava suchého ledu je zajišťována v izolovaných polystyrénových termoboxech s objemem dle vašeho výběru. Díky polystyrenovým termoboxům si tento ideální ochlazovač udržuje své vlastnosti neporušené až po dobu 5 dní. Právě to dělá prodej suchého ledu dostupný i pro jednotlivce. Stačí si požadované množství objednat přes eshop nebo navštívit přímo výrobu suchého ledu v Brně.

Využití suchého ledu

Díky svým unikátním vlastnostem se suchý led využívá pro přepravu zboží, chlazení pokrmů a nápojů na lodích či v letadlech i chlazení surovin při jejich zpracovávání - například mletí masa nebo míchání těsta. Stále častěji se se suchým ledem setkávají pracovníci v různých odvětvích medicíny a farmaceutického průmyslu, ve strojírenství a stavebnictví při odstraňování glazur a různých výzkumných laboratořích. Revoluční metodou s použitím suchého ledu je otryskávání. Jde o alternativu k pískování nebo vysokotlakému čištění. V porovnání s ostatními metodami hovoříme o skutečně ekologickém způsobu čištění.

A nakonec to nejlepší.

I vám se líbí kouřové efekty a plazivá mlha na diskotékách? A co novodobý trend - zážitková gastronomie? Když číšník zvedne poklop na talíři nebo barman položí na bar váš oblíbený drink a z něj se plazí závoj mlhy ... To vše má na svědomí suchý led. Je to prostě jistota, která oživí každou vaši párty.