Stěhujeme se na novou adresu, od 20.5. najdete naše výdejní místo v ulici Pražská 647/158, Brno - Bosonohy

Ochranné roušky proti koronaviru (Covid-19)

Nejprodávanější

HM11001U
Rouška Delta Plus HM11001U
Dodání do 7 dnů
Kód: HM11001U
 
99 Kč
(81,82 Kč bez DPH)
Ochranná rouška jednorázová 50ks
Ochranná rouška jednorázová 50ks*
Prodej ukončen
Kód: C93259
 
189 Kč
(156,20 Kč bez DPH)
2 položek celkem
Ochranná rouška jednorázová 50ks
156,20 Kč bez DPH
189 Kč

Ochranná rouška jednorázová 50ks.  

Kód: C93259
HM11001U
81,82 Kč bez DPH
99 Kč
Kód: HM11001U

Roušky představují částečnou ochranu proti koronaviru. Pokud je používá infikovaný člověk, brání tím šíření viru ve svém okolí. Nicméně svého nositele klasická rouška před nákazou SARS-CoV-2 neochrání, protože nemá dostatečné filtrační schopnosti (výjimkou mohou představovat speciální roušky s nanovlákny). V současné epidemiologické situaci proto Ministerstvo zdravotnictví ČR doporučuje raději nošení respirátorů třídy FFP2 či FFP3.

K výhodám roušek nicméně patří pohodlné nošení a snadné používání. K nevýhodám pak – kromě již zmíněné nízké ochrany před nákazou koronavirem – malá přilnavost k obličeji a nutnost častější výměny.

Druhy ochranných roušek

Papírová (chirurgická) rouška

Lehká rouška určená ke krátkodobému použití (v řádu několika hodin), nedá se nasazovat opakovaně. Jako rouška proti koronaviru není tak účinná jako jiné ochranné prostředky (respirátory apod.).

Bavlněná rouška

Je možné ji používat opakovaně, pokud je zajištěna její správná dezinfekce (sterilizace ve vysokých teplotách, například vyvařením a vyžehlením). V současné epidemiologické situaci není doporučována jako dostatečný prostředek prevence přenosu SARS-CoV-2.

Rouška z nanovláken

Může být odpovědí na otázku, jaké roušky proti koronaviru představují vhodnou ochranu. Nanovlákna jsou totiž schopna zachytit většinu mikroorganismů, včetně koronaviru. Jestliže obsahuje rouška proti koronaviru z tohoto materiálu částice mědi, dokáže SARS-CoV-2 zahubit. Pokud to výrobce dovoluje (a o roušku se nositel správně stará), je možné používat ji opakovaně.

Nasazování a likvidace roušky

Roušku vždy nasazujte umytýma rukama. Vytvarujte kovový pásek v oblasti nosu a snažte se, aby rouška dokonale přiléhala k obličeji a mezi ní a vaší tváří nevznikl nežádoucí prostor. Během používání se roušky nedotýkejte.

Roušku vždy sundávejte uchopením gumiček či popruhů. Papírovou pečlivě zabalte do silného sáčku (případně dvou), zavažte a vyhoďte do směsného odpadu. Bavlněnou roušku přendejte do hrnce s vodou, přiveďte k varu, nechejte alespoň 5 až 10 minut vřít a po vychladnutí roušku vyjměte a nechte vysušit (ideálně ještě vyžehlete). U nanoroušky postupujte podle pokynů výrobce. Po sundání roušky si vždy pečlivě umyjte ruce.

Doprava od 79 Kč
Doprava od 79 Kč
s doručením po celé ČR
Množstevní slevy
Množstevní slevy
pro firmy a obchodní partnery
Potisk textilu
Potisk textilu
vašim firemním logem
30 dní na výměnu
30 dní na výměnu
zakoupeného zboží