Naše výdejní místo nově najdete v ulici Pražská 647/158, Brno - Bosonohy

Chladič piv Eisblock Unikátní systém chlazení láhvového piva

Kód: EISBLOCK
Novinka Tip
Značka: Eisblock
349 Kč / ks 288,43 Kč bez DPH
Skladem

Forma na výrobu ledového chladiče piv EISBLOCK

Detailní informace

Doprava od 79 Kč
Doprava od 79 Kč
s doručením po celé ČR
Množstevní slevy
Množstevní slevy
pro firmy a obchodní partnery
Potisk textilu
Potisk textilu
vašim firemním logem
30 dní na výměnu
30 dní na výměnu
zakoupeného zboží

Detailní popis produktu

EISBLOCK forma na výrobu ledového chladiče piv

 

Jak to funguje:

1. Nejprve naplňte formu vodou až po plnicí čáru a vložte do mrazáku, případně, pokud jste si u nás zakoupili suchý led, tak do krabice se suchým ledem.

2. Počkejte až voda ve formě EISBLOCK zmrzne.

3. Jakmile je EISBLOCK zmrzlý, opatrně vyjměte led z formy.

4. Vytvořený EISBLCK vložte do pivní přepravky na hrdla piv.

5. Již po 30ti minutách se láhve ochladí až o 10stupňů.

6. Pokud chcete začít konzumaci, stačí chytiti jednu ze středních láhví a zvednout ji i s EISBLOCKEM.

7. Rohové láhve přesunujte do středu, kde je chlad větší.

 

TECHNICKÉ VYSVĚTLENÍ:


Forma na ledové bloky o rozměrech 33 cm x 25 cm x 6 cm zabírá v mrazničce nebo mrazicím boxu minimum místa. Dokonce se vejde i do přihrádek mrazničky. Když je blok zmrzlý, vyjměte jej z formy a položte na přepravku. Přímý kontakt mezi ledovým blokem a lahví, bez izolační vrstvy vzduchu mezi nimi, znamená, že chladná energie nashromážděná v mrazničce po dobu pěti hodin se ve velmi krátké době přenese do hrdla lahve.

Když ledový blok pomalu taje na kontaktní ploše, sklouzne díky kónickému tvaru hrdla láhve dolů a zůstane vždy v přímém kontaktu bez rušivé vrstvy vzduchu. Tající voda stéká po láhvi směrem dolů, a tím se také zvyšuje chladicí účinek.

Studená tekutina, která se tvoří v hrdle láhve (obvykle pivo, ale funguje i u jiných nápojů), zvyšuje svou hustotu, a proto klesá dolů. Tekutina tak v láhvi cirkuluje a stává se rovnoměrně chladnou.

Pokud se po 30 až 60 minutách blok ledu usadí na přihrádku bedny (úspěch chlazení je pak 10° až 15°), vytvoří se mezi hrdlem láhve a ledem vzduchová mezera se studeným vzduchem. Tento studený vzduch udržuje láhev dlouho chladnou a zabraňuje jejímu opětovnému ohřátí. Zpomaluje také další opotřebení bloku ledu.

Pokud ledový blok při mrazení praskne, lze stále používat obě poloviny. Energie je k dispozici. Nebo mezeru vyplňte studenou vodou a krátce ji znovu zmrazte.

 

 

Náš tip:

Jedete na ryby, nemáte možnost chlazení, kupte si u nás 5kg suchého ledu v 10 kg termoboxu, formu u vody naplňte vodou z řeky, jezera, přehrady, formu umístíte do krabice se suchým ledem, jakmile voda zmrzne (bude to rychle) formu optrně vyndejte, vytvořený led umístěte na přepravku s pivama. V boxu se suchým ledem můžete nechat vytvářet další ledový blok. 

 

EISBLOK

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: