Reflexní pracovní oděvy

Ve srovnání s hodnotami, které pomáhají chránit, je jejich cena v zásadě zanedbatelná. V nabídce internetového obchodu Safework.cz naleznete širokou škálu těchto oděvů – od reflexních vest, triček, bund a kalhot až po mikiny, polokošile, šortky či šle.

Na základě evropského standardu se reflexní pracovní oděvy rozdělují do 3 tříd podle toho, jaký stupeň viditelnosti jsou schopné zajistit:

Třída 1 je vhodná pro ty, kdo mohou věnovat plnou pozornost blížícím se dopravním prostředkům – např. obsluhu parkovišť, sběrače nákupních vozíků nebo dělníky pracující v blízkosti silnice.

Třída 2 nabízí o něco vyšší bezpečnost a je vhodná i pro práci v dešti. Používá je personál pohotovostních služeb či policejní sbory, ale také nosiči zavazadel na letištích nebo osoby, které mají za úkol převádět děti na přechodech pro chodce.

Třída 3 zajišťuje nejvyšší stupeň viditelnosti a je určená pro ty, kdo jsou vystaveni závažným rizikům. Může se jednat např. o stavební dělníky na dálnicích nebo zaměstnance technických infrastruktur, kteří jsou vystaveni neustálému kontaktu s dopravními prostředky.

Základní variantu reflexních pracovních oděvů představuje reflexní bunda s vysokou viditelností. Za velmi přijatelnou cenu nabízí dobrou ochranu před rizikem dopravních nehod. Bunda je opatřena dvojicemi reflexních pásů v oblasti břicha a ramen. Je vyrobena ze směsi polyesteru a bavlny a můžete si ji pořídit ve velikostech od 48 do 60.

Pokud chcete svým zaměstnancům nabídnout skvělý pracovní komfort během zimního období, pak může být dobrou volbou reflexní zimní pracovní bunda Snickers s viditelností třídy 3.

reflexni bunda snickers 

Reflexní pruhy jsou umístěné v oblasti břicha, zad, předloktí a krku a zajišťují, že budete snadno rozpoznatelní pro řidiče dopravních prostředků. Před nepřívětivým zimním počasím budete ochráněni díky prošívané vrstvě, která dokáže udržovat tělesné teplo a zároveň je výborně prodyšná. Bunda je vyrobená ze 100% polyesteru, který je nepromokavý a dobře chrání proti větru. Tuto značkovou bundu si můžete pořídit v oranžové nebo žluté barvě, a to v rozpětí velikostí od XS až po XXXL.

Mezi oblíbené pracovní oděvy patří také reflexní kalhoty s laclem Cofra Bright.  cofra brightTyto kalhoty se díky použití 3M reflexních pásků dobře hodí i do rizikových prostředí se sníženou viditelností. Jako materiál je použita kombinace 40 % bavlny a 60 % polyesteru a vyznačují se vysokou odolností. Z dalších předností můžeme jmenovat ergonomický design kolen a nohou, zesílený rozkrok, elastickou oblast pasu nebo nastavitelné šle s možností rychlého uvolnění. K dispozici je množství kapes – náprsní kapsa se zipem, široké přední kapsy, boční kapsa, dvě zadní kapsy a také kapsy na mobil, pero a mince a rovněž poutko na kladivo. Tyto kalhoty italské značky Cofra si můžete koupit v reflexní oranžové nebo žluté barvě a ve velikostech 44 až 64.