Bílá pracovní obuv? V těchto zaměstnáních se bez ní neobejdete

Bílá pracovní obuv najde své využití obzvlášť v takových provozech, kde je kladen maximální důraz na hygienu. Jedná se tedy zejména o obory jako zdravotnictví, gastronomie a potravinářský nebo chemický průmysl. Přečtěte si, jaké možnosti výběru máte a jak zvolit tu správnou.

Pracovní obuv pro zdravotníky

Podívejme se nyní, jaké vlastnosti by měla zdravotnická obuv splňovat. Tento typ bot samozřejmě nevyužijí jen lékaři a zdravotní sestry, ale i další personál pracující v nemocnicích, zdravotních střediscích nebo například lázních. Pro zdravotníky je základem bílá pracovní obuv, která:

  • je pohodlná,
  • absorbuje a odvádí vlhkost,
  • má anatomickou stélku, která snižuje únavu nohou,
  • jsou vybaveny protiskluzovou podrážkou.

Co se týče typu bot, vybírat můžete z nízké i kotníkové obuvi, sandálů nebo pantoflí. Na trhu najdete také bílou bezpečnostní obuv s vyztuženou špičkou, které poskytují vysoký stupeň ochrany nohou.

Bílá pracovní obuv: Pánské sandále CXS CORK MEGI s páskem

Pánské sandále CXS CORK MEGI s páskem

Pracovní obuv pro gastronomii

Stejně jako ve zdravotnictví, v gastronomii hraje čistota klíčovou roli, a to obzvlášť v kuchyni. Pád těžkého hrnce na nohu nebo vyprsknutí rozžhaveného oleje není nic příjemného, a proto vám doporučujeme vybrat odolnou bezpečnostní obuv s ocelovou špičkou, protiskluzovou podrážkou a voděodolným svrškem.

Vnitřek boty je také důležitý – ortopedická stélka se postará o udržení správné klenby nohou i při dlouhém stání a uchrání vás od bolesti zad. Obuv pro kuchaře musí také nezbytně absorbovat vlhkost, aby udržela vaše nohy v suchu a pohodlí. Pracovní obuv do kuchyně nemusí být zpravidla pouze bílá, na trhu běžně narazíte i na černé boty či jiné barevné varianty.

Bílá pracovní obuv: Cofra Howard

Bílá pracovní obuv Cofra Howard

Pracovní obuv pro potravinářský průmysl

Potravinářský průmysl je jedním z oborů, které na výběr pracovních oděvů a obuvi kladou velké nároky. Pracovní obuv pro zaměstnance potravinářských provozů musí splňovat přísné hygienické normy a současně musí poskytnout pracovníkům dostatečný stupeň ochrany i komfortu.

Vybrat si můžete polobotky, kotníkové boty, holínky nebo třeba bezpečnostní sandály. Vždy ale kontrolujte, aby obuvi nechyběla:

  • uzavřená špice,
  • protiskluzová podrážka,
  • anatomická stélka,
  • kvalitní vnitřní látka odvádějící vlhkost.

Bílá pracovní obuv: Dámské sandále MIKA

Dámské sandále MIKA

Pracovní obuv pro chemický průmysl

V chemickém průmyslu je výběr správné bezpečnostní obuvi opravdu klíčový. Musí totiž poskytnout pracovníkům dokonalou ochranu před chemikáliemi, se kterými přicházejí do kontaktu. Pro maximální bezpečí doporučujeme vybrat některé z holínek vyrobených z PVC a nitrilu. Zkontrolujte si, že je obuv vybavena protiskluzovou podrážkou a je odolná proti působení pohonných hmot a olejů.

Nezapomínejte ani na své pohodlí – správná pracovní obuv udržuje vaše nohy v suchu a ideálně je také anatomická. Podporuje tak správnou klenbu nohy, snižuje únavu nohou a bolesti zad od dlouhého stání vám s ní také nehrozí.

 

 

Bílá pracovní obuv: Holínky Edis Stivale Sicurezza Bianco

 

Holínky Edis Stivale Sicurezza Bianco

V našem sortimentu najdete pánskou i dámskou bílou pracovní obuv různých typů, která vám poskytne dostatečnou ochranu i komfort ve výše jmenovaných odvětvích i dalších čistých prostorech. Chcete-li se dozvědět více o bezpečnostních normách a jednotlivých vlastnostech pracovní obuvi, přečtěte si náš článek Jak vybrat pracovní obuv.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení